Præster og biskop

Christian Alsted

Biskop i Norden og Baltikum

Kontor: Rigensgade 21A, st., 1316 København K.

Tlf. 51 33 14 77.

E-mail: biskop@metodistkirken.dk

www.umc-ne.org
www.umc-northerneurope.org

Thomas Risager

Præst i Odense, distriktsforstander

Kontor: Alexandragade 8, 5000 Odense C

Tlf 63 12 04 09.
Mobil 29 78 60 88.

E-mail: thomas.risager@metodistkirken.dk

Jørgen Thaarup

Præst i København og på Betaniahjemmet, Frederiksberg, distriktsforstander

Kontor: Stokhusgade 2, 1317 København K.

Tlf. 33 12 96 06.
Mobil 24 23 10 98.

E-mail: joergen.thaarup@metodistkirken.dk

Louise Aaen

Præst i Strandby og formand for MBUF

Kontor: Strandvej 36, 9979 Strandby

Tlf 21 38 00 70.

E-mail : louise.aaen@metodistkirken.dk

Dean Andersen

Præst i Rønne

Kontor: Østergade 16, 3700 Rønne

Tlf 40 92 41 69.

E-mail: dean.andersen@metodistkirken.dk

Ole Birch

Præst i København

Kontor: Stokhusgade 2, 1317 København K.

Tlf 33 12 96 06.
Mobil: 28 86 64 44.

E-mail: ole.birch@metodistkirken.dk

Joshua Kyeremeh

Præst i Den Internationale Menighed

Mobil 26 47 26 08.

E-mail: joshua.kyeremeh@metodistkirken.dk

Mark Lewis

Præst i Strandby

Kontor: Strandvej 36, 9970 Strandby.

Tlf 98 48 10 98.
Mobil 50 54 82 93.

E-mail: mark.lewis@metodistkirken.dk

Keld Munk

Præst i Frederikshavn

Kontor: Sønderjyllands Allé 1, 9900 Frederikshavn.

Tlf. 98 42 03 24.
Mobil 40 38 11 98.

E-mail: keld.munk@metodistkirken.dk

Claus Kofoed Nielsen

Præst i København

Tlf 35 10 90 65.

E-mail: claus.kofoed.nielsen@metodistkirken.dk

Christina Preisler

Præst i Esbjerg og Århus

Kontor: Hjarnøgade 5, 8000 Aarhus C

Tlf. 29 82 12 62.

E-mail: christina.preisler@metodistkirken.dk

Ove Sørensen

Præst i Århus og Holstebro

Kontor: Hjarnøgade 5, 8000 Aarhus C

Tlf. 86 13 54 25.
Mobil 31 24 81 54.

E-mail: ove.soerensen@metodistkirken.dk

Anne Thompson

Præst i Vejle

Kontor: Vissingsgade 15, 7100 Vejle

Tlf. 2425 4524

E-mail: anne.thompson@metodistkirken.dk

Duncan Thompson

Præst i Vejle og på Idrætsefterskolen Lægården, Holstebro

Kontor: Vissingsgade 15, 7100 Vejle

Tlf: 7582 0602

E-mail: duncan.thompson@metodistkirken.dk

Mai-Brit Tvilling

Præst i Solrød og evangelisationssekrætær

Tlf. 56 14 71 74.
Mobil 28 68 71 74.

E-mail: mai-brit.tvilling@metodistkirken.dk